bu sorun ne olabilir

'Sistemler ile ilgili öneri ve sorunlarınız' forumunda beyazak tarafından 11 Ekim 2006 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. beyazak

beyazak Tecrübeli Üye

2. snakeeye

snakeeye Yeni Üye

your computer is infected "bilgisayarınız enfekte olmuş,,,, bilgiyaranıza virus bulaşmış anl***** geliyor. ancak bu simgenin sürekli öyle bildiriyor olması gercekten enfekte oldugu anl***** gelmeyebilir. neyse yine de taramakta fayda var.
    ve indirdiğin yada yükleme yaptığın dosyalara dikkat et virüs bu dosyalarıda kullanıyor olabilir. tıpkı Win32 wirüsü gibi ...

www.spybot.info ya git spy botu tüm updateleri ile, çek (zaten girdiğin sayfada türkçe dil seçeneği mevcut). Programı güncellemeleri ile beraber kur. Sistem geri yüklemeyi kapat bilgisayarını yeniden başlatıp f8 ile açılış menüsüne gel, güvenli kipte çalıştır. Spy bot ile tarat çıkan herşeyi sil. (fix selected .... yada dillerden türkçeyi seçtiysen seçili hataları düzelt)

Sistem geri yüklemeyi kapatıp güvenli kipte açmamızın nedeni wirüsün Windows/System 32 klasörönün içine yerleşmiş olması kolay gelsin...

3. beyazak

beyazak Tecrübeli Üye

teşekkürler kardeş ama olmadı aynen dediklerini yaptım sistem geri yüklemeyi kapattım ve bilgisayarı güvenli mod da başlattım ve spy bot programı ile tarattım tarama başlıyor yarıya kadar geliyor tarama kullanıcı tarafından iptal edildi diyor daha da gitmiyor

4. snakeeye

snakeeye Yeni Üye

peki o zaman kardeş şu iki olayı denermisin birincisi direk sistem geri yükleme yap bir önceki tarihe ikincisi ise format atıp bilgisayarı baştan kur birde registerinin yedeğini almışmıydın aldıysan onuda yeniden yükleyebilirsin o da sorunu gidere bilir.

5. beyazak

beyazak Tecrübeli Üye

aynen dediğin gibi yaptım daha önce sistemi geri yükledim fakat yine aynı mesaj gelip duruyo bu sorunu format atmadan çözmeye çalışmıştım başka bi önerin varmı format atmak çok zaman alıyo ilgine teşekkürler

6. snakeeye

snakeeye Yeni Üye

başlat,çalıştıra gel çalıştıra msconfig yaz ok de çıkan pencerede en sağdaki başlangıçı tıkla ve tüm kutucukları boş bırak ok de...pc ni kapat ve aç bir de bunu dene...haber verirsen sevinirim sağol bende takıldım çünki...

7. beyazak

beyazak Tecrübeli Üye

aynen dediğin gibi yaptım bilgisayarı yeniden başlattım ve aynış ey yine geri geldi hiçbir değişiklik olmadı ve aşağıdaki mesajı aldım

windows un başlama şeklinde değişiklik yapmak için sistem yapılandırma ve yardımcı programını kullandınız sistem yapılandırma ve yardımcı programı şu an tanımlama yada seçime bağlı başlatma modunda olduğundan bu ile tinin görün tülenmesine ve yardımcı programın windows un her başlatılmasında çalıştırılmasına neden olur. windows un olağan şekilde başlatılması için genel sekmesinde normal başlatmayı seçip sistem yapılandırma yardımcı programı kullanarak yaptığınız değişiklikleri geri alın

8. snakeeye

snakeeye Yeni Üye

9. Soc-DooM

Soc-DooM Yeni Üye

saolun beyler

10. snakeeye

snakeeye Yeni Üye

Soc-DooM sen sağol kardeş mesajın için...

11. has

has Yeni Üye

geri yüklemeyi kapatmak veya geri yükleme yapmak bu tür sorunu çözmez.

virüs programları sorununuzu çözmüyor ise,
    sanırım işletim programınız korsandır ve bu korsan programla güncelleme yapıyorsanız sorununuz güncelleme yapmanızdan kaynaklanıyordur.İşletiminizi güncellemeyin.Ben 2 yıldır güncellemiyor ve hiçbir sorunda yaşamıyorum.Sanırım hatalı işletiminizi formatlamak zorundasınız.

12. snakeeye

snakeeye Yeni Üye

arkadaşım sorun çözüldü çözüm yolu http://www.forumturka.net/forum/show...192#post281192 burdan baka bilirsin belki ihtiyacın olur...

13. İzbante

İzbante Co-Admin Site Yetkilisi

Link kırık, konu kilit.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş