shift tuşu neden çalışmaz

'Donanım' forumunda busee92 tarafından 30 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. busee92

busee92 Yeni Üye

laptopumun shift tuşunu çalıştırmak için ne yapabilirm, bütün tuşları sağlam ama bi onlar çalışmıyor nedense :mecry:

2. SouLHuNTeR

SouLHuNTeR Aktif Üye

Nette araştırma yaptım biraz.Diğer forum sitesinde bir arkadaşımız sorunu çözmüş.Belki işine yarar diye o siteden buraya direk yazıyı kopyalıyorum;

Arkadaşlar, geçenlerde başıma gelen olay hakkında size bilgi vermek istiyorum. Sorunum şu; Shift tuşu bazı harflerde çalışmıyor bazılarında çalışıyor. İnternetten o kadar araştırmalarıma rağmen hiç bir sonuç bulamadım. Zaten bu, teknik bi sorun değil. Benim başıma geldi ve ne yaptıysam düzelmedi. Ta ki, bir tuşun içeri göçmüş olduğunu görene kadar. Klavyemdeki Windows Media Player tuşu içine göçmüş. Onu sivri uçlu bir bıçak yardımıyla çıkardım ve sorunum düzeldi. Benim başım bunun için çok ağrıdı. Sizlerin de canı sıkılmasın diye böyle bir konu açtım. Shift tuşu bazı tuşlarda çalışıp, bazı tuşlarda çalışmıyor ise mutlaka içeri çöken bir tuş vardır. İçeri çökmesinden kastm, basılı durmasıdır. Klavyenizi iyice gözden gezdirin ve mutlaka bir tuş basılıdır. Umarım yardımcı olabilirim. İyi forumlar

3. busee92

busee92 Yeni Üye

teşekkür ederim ancak bazı tuşlarla birlikte değil, hiç birisi ile çalışmıyor shift tuşum :(

Bu Sayfayı Paylaş